• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Že dost lidí neumí jezdit jsem si "zvykl", ale vzpomínám na jednoho nebezpečného "experta" a krev se ve mně vaří doteď...

Prý dvojitá plná čára není zeď, s vysmátým xichtem se ještě chlubí, že to takhle střihne do vedlejší uličky přes dvojitou plnou čáru na Argentinské. No a když mu pár lidí řekne, že se chová jak nebezpečný hovado, tak se ještě nasere a chce se prát. ?
 
BMW je mnohdy diagnoza. Me v PA jeden debilek (evidentne z Cejlu) dojel v 25 let stary 5er, na D1 pred Brnem ve 130 jsem predjizdel kolonku v pravem, on se na me nalepil a celou dobu se drzel tak 1,5 m za mnou. Kdyz uz jsem ho pak pustil, tak se nasledne pokousel par aut podjet. Vedle nej sedela nejaka zmalovana 15 leta Erzika, tak asi potreboval udelat dojem. Ustecka znacka.
 
Takový "nesmrtelný" primitivy potkám alespoň jednou za každou jízdu. A to většinou v německých prémiovkách. Zrovna včera jsem jednoho v mercedesu potkal, když v protisměru objížděl zaparkovaný auta a myslel si že mu snad uhnu do trávy, eště se debilně arogantně ksichtil.
 
Ja ziju obklopen zemedelskymi vesnicemi a nekolika malomesty, a tady naopak ridi nejhur ridici “vraku”. Premiovkari treba blbe parkujou, nebo nejezdi moc u krajnice (obvykle zena za volantem - velky SUVcka neodhadnou), ale nedani prednosti, predjizdeni cyklistu v neprehlednych zatackach, litani obcema hodne nad rychlostnim limitem, a vlastne i vetsina nehod, co se tu deje, to je domena ridicu patnactiletych a starsich obycejnych a nezridka spis malych aut (Golf, Corsa, ruzna Korea, Fabky… ted tu jeden idiot jezdi v zabydlenych oblastech na plny plyn s tuzingovou Mazdou 3 BK, atp.)
 
Vikend pro auto k zapomenutí - zjistil jsem, ze kuna prohryzala tapec nekdy mezi breznem a ted, nejaky/a vul/krava mi sestrelil poznavacku na parkovisti i s rameckem a novy skrabanec na dverich pribyl v patek v praci na parkovisti…
 
Kluci, ja vam to tu pisu furt, nejlepsi fixace RZ je pomoci oboustranne lepici pasky. Zadne ramecky! Ale je pravda, za na predni uz mi tez nekdo obtiskl kouli ?
 
Vikend pro auto k zapomenutí - zjistil jsem, ze kuna prohryzala tapec nekdy mezi breznem a ted, nejaky/a vul/krava mi sestrelil poznavacku na parkovisti i s rameckem a novy skrabanec na dverich pribyl v patek v praci na parkovisti…
Když se daří, tak se daří. ?
 
Na nejake ty skrabance a tukance z parkoviste sem uz rezignoval. Beru to skratka tak, ze auto je spotrebni zbozi. Je nove jen kdyz ho vezete z autosalonu. Hned na druhej den uz zacina starnout a sbirat nake ty "vrasky"...
 
Na nejake ty skrabance a tukance z parkoviste sem uz rezignoval. Beru to skratka tak, ze auto je spotrebni zbozi. Je nove jen kdyz ho vezete z autosalonu. Hned na druhej den uz zacina starnout a sbirat nake ty "vrasky"...
Kdybych to tak bral tak bych jim to musel odpustit. Ale myslím si, že v dnešní době vypsat rychle kartičku: "omlouvám se bohužel jsem vám bouchnul dveře" je minimum. Tím pádem u mě ten kdo ti střelí do dveří a neudělá to je arogant nebo tupec co si neváží věcí kolem sebe. Doufám že se nikoho nedotknu, je to jen můj názor. Jako ta poznávačka, někdo mi jí ustřelí i s rámečkem, vyleze, opře o kolo a nic... se těším až budu mít kameru - většinou parkuju na stále stejných místech kolem stále stejných aut. Vědět kdo to dělá se může hodit.
 
Ja parkujem v garáži pod bytovým domom a aj tak mi to niekto odrel. Auto, ktoré má miesto vedľa to nebolo a nikto iný sa nepriznal.. Vo dverách mám 3 záseky od niekoho, kto nevie ako normálne otvoriť dvere, pravdepodobne niekde pri obchode. S tým si asi časom zájdem na PDR, ale zatiaľ sú dôležitejšie veci v živote.
 
Ale myslím si, že v dnešní době vypsat rychle kartičku: "omlouvám se bohužel jsem vám bouchnul dveře" je minimum.
Jistě se opakuji, ale od doby vynálezu malus / bonus Ti kartičku nikdo nevypíše, protože atd. :rolleyes:
Krásný háček od pojištovny o_O
 
Je pak na prd, kdyz karticku nechas a ten druhy clovek na tebe rve do telefonu misto toho, aby ocenil moznost to vyresit pres pojistovnu.
To pak i ten slusny clovek radeji odjede….
 
Je pak na prd, kdyz karticku nechas a ten druhy clovek na tebe rve do telefonu misto toho, aby ocenil moznost to vyresit pres pojistovnu.
To pak i ten slusny clovek radeji odjede….
Toš nejsem hlupák, číslo bych tam nedal pokud je to oprava za pár korun :D Ale to že se zastaví a napíše tu kartičku - tím u mě ukáže že mu to není jedno a lituje toho. Kolikrát to stačí. Kvůli škrábanci policajty nebo pojišťovnu volat asi nebudu
 
Jistě se opakuji, ale od doby vynálezu malus / bonus Ti kartičku nikdo nevypíše, protože atd. :rolleyes:
Krásný háček od pojištovny o_O
Tak zase systém bonus/malus není podle mě žádný háček a výmysl pojišťoven proti nám, ale naprostá nutnost.
Asi ten můj názor nebude populární, ale osobně bych uvítal, kdyby se v pojišťovnách BMS obecně využíval mnohem víc, než doteď. Prostě kdo bourá často, tak si tu pojistku pak musí tvrdě zaplatit a ne že se na to budou skládat všicni ostatní, kdo si dávají větší pozor a budou platit škody dementům, co 5x za rok někoho odřou, nebo trefí...jako, ono to zčásti na principu solidarity fungovat musí, ale mělo by to být více odstupňované.

A co se týče těch kartiček za stěračem...mě taky dožralo, jak mi to nějakej debil nedávno odřel na parkovišti, ale ruku na srdce - každý říkáme, že bychom to udělali, ale opravdu bychom všichni tu kartičku za stěrač dali (i s přihlédnutím k tomu následnému malusu)?
Já říkám (a opravdu si to myslím), že bych se k tomu přiznal, ale na druhou stranu, zatím se mi to nikdy nestalo, takže myslet si můžu co chci, ale realitu jsem ještě nevyzkoušel...a doufám, že ani nevyzkouším :cool:
 
Prostě kdo bourá často, tak si tu pojistku pak musí tvrdě zaplatit a ne že se na to budou skládat všicni ostatní, kdo si dávají větší pozor a budou platit škody dementům, co 5x za rok někoho odřou, nebo trefí...jako, ono to zčásti na principu solidarity fungovat musí, ale mělo by to být více odstupňované.
No, tohle je pravda pouze částečně, není? Chybí tam za mě slovíčko prokazatelně :rolleyes:
Jinak Tě odřou, trefí, zmizí... svůj bonus ušetří a Ty (za předpokladu vyšší škody) hlásíš na své havarijní pojištění a trpí Tvůj bonus.
Role dementa připadne tak nevinnému, neboť on nebourá, jen hlásí, opravuje a tak :innocent:

Podobně při nehodě, kde všichni odmítnou vinu a vyšetřování časem dojede do ztracena třeba díky prostému uplynutí jisté doby. Místo čekání na plnění z povinné pojistky domnělé protistrany, dojde na opravu z vlastního HAV pojištění a máme tu podobný výsledek a opět torpédování vlastního bonusu :(

Tak i tak, ať je těchto zkušeností co nejméně ;)
 
Tady se asi shodneme a dá se i celkem pochopit, že nezanechal ani cedulku a lítostí se již vůbec nezdržoval o_O
Myslím, že nyní "zametá" i pachové stopy, protože jestli ho někdo ztotožní..., to bude flastr :laughing:
Jelito :mad: a taky řádná klika pro všechny okolo ?
 
No, tohle je pravda pouze částečně, není? Chybí tam za mě slovíčko prokazatelně :rolleyes:
Jinak Tě odřou, trefí, zmizí... svůj bonus ušetří a Ty (za předpokladu vyšší škody) hlásíš na své havarijní pojištění a trpí Tvůj bonus.
Role dementa připadne tak nevinnému, neboť on nebourá, jen hlásí, opravuje a tak :innocent:

Podobně při nehodě, kde všichni odmítnou vinu a vyšetřování časem dojede do ztracena třeba díky prostému uplynutí jisté doby. Místo čekání na plnění z povinné pojistky domnělé protistrany, dojde na opravu z vlastního HAV pojištění a máme tu podobný výsledek a opět torpédování vlastního bonusu :(

Tak i tak, ať je těchto zkušeností co nejméně ;)
Nechci spamovat, ale mám trochu času a pokusím se vyjádřit :)

Já psal primárně o škodách z pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinném ručení), které je povinné = každý ho musí mít a je z velké části cenováno na solidárním principu, ale bonus/malus který je jeho součástí není podle mě dostatečně dimenzovaný a proto pak všichni držkujeme, že je to drahý...každý by chtěl POV za 1500/rok, ale víte kolik lidí musí jezdit bez nehody, aby se zaplatila jedna škoda? To je jen řečnická otázka na vysvětlení mé úvahy a ne výzva k matematickým propočtům :joy:

Co se týče HAV, tak to je poměrně složitější, to je smluvní pojištění, to mít můžeš/nemusíš...a co se týče toho torpédování bonusu jak píšeš, tak takhle to opravdu není, ono to funguje odděleně a škoda z havarijka nemá vliv na cenování povka. A navíc možná podstatná věc - zatímco bonus/malus u POV se vkládá do ČKP a mají k němu přístup všechny pojišťovny a měli by ty údaje využívat při cenování konkrétního řidiče (resp.pojistníka), tak u HAV když máš škodu, tak může zdražit ta konkrétní pojišťovna kde si to uplatňuješ, ale když pak jdeš jinam, tak tam ti to pojistku nezdraží - ta jiná pojišťovna nemá nikde uvedeno, žes někde jinde uplanil škodu z havarijka (narozdíl od POV jak jsem psal).

No a na závěr ještě jedna úvaha...dlouhodobě se nemůžu smířit vnitřně s jednou věcí u POV...a to, že ten bonus/malus jde k tíži pojistníka a nikoliv konkrétního řidiče...jasně, musela by se změnit legislativa, ale bylo by to ku prospěchu věci, protože takhle půjčíš někomu auto, on ho naboří a kromě toho, že musíš řešit rozbitý auto, tak ti to ještě zdraží povko, nevím proč to nikdo neřeší...nebourá auto, ale řidič. Osobně bych uvítal povinné na řidiče a ne na auto.

To jsem se dnes rozkecal :cool:
 
Nechci spamovat, ale mám trochu času a pokusím se vyjádřit :)

Já psal primárně o škodách z pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinném ručení), které je povinné = každý ho musí mít a je z velké části cenováno na solidárním principu, ale bonus/malus který je jeho součástí není podle mě dostatečně dimenzovaný a proto pak všichni držkujeme, že je to drahý...každý by chtěl POV za 1500/rok, ale víte kolik lidí musí jezdit bez nehody, aby se zaplatila jedna škoda? To je jen řečnická otázka na vysvětlení mé úvahy a ne výzva k matematickým propočtům :joy:

Co se týče HAV, tak to je poměrně složitější, to je smluvní pojištění, to mít můžeš/nemusíš...a co se týče toho torpédování bonusu jak píšeš, tak takhle to opravdu není, ono to funguje odděleně a škoda z havarijka nemá vliv na cenování povka. A navíc možná podstatná věc - zatímco bonus/malus u POV se vkládá do ČKP a mají k němu přístup všechny pojišťovny a měli by ty údaje využívat při cenování konkrétního řidiče (resp.pojistníka), tak u HAV když máš škodu, tak může zdražit ta konkrétní pojišťovna kde si to uplatňuješ, ale když pak jdeš jinam, tak tam ti to pojistku nezdraží - ta jiná pojišťovna nemá nikde uvedeno, žes někde jinde uplanil škodu z havarijka (narozdíl od POV jak jsem psal).

No a na závěr ještě jedna úvaha...dlouhodobě se nemůžu smířit vnitřně s jednou věcí u POV...a to, že ten bonus/malus jde k tíži pojistníka a nikoliv konkrétního řidiče...jasně, musela by se změnit legislativa, ale bylo by to ku prospěchu věci, protože takhle půjčíš někomu auto, on ho naboří a kromě toho, že musíš řešit rozbitý auto, tak ti to ještě zdraží povko, nevím proč to nikdo neřeší...nebourá auto, ale řidič. Osobně bych uvítal povinné na řidiče a ne na auto.

To jsem se dnes rozkecal :cool:
Souhlasím s mnoha body. ?

Jen komentář k poslednímu odstavci...je takové známé pravidlo, že holky/kluci a auta se nepůjčují. ? Kolega půjčil (teď už bývalé) kámošce auto, ta mu ho sešrotovala a nic neměl (jen POV). Pinda taky asi bez koruny.... Svoje auto nikdy nepůjčím, snad jen výjimečnou situaci typu musí odvézt do nemocnice apod. Ale jinak má odpověď je: "Půjčovna nebo car sharing, danke schon." ?
 
No jasně, já taky auto nepůjčuju, ale jsou 3 lidi, kterým to prostě půjčím, když si řeknou (tak 1x za rok max tedy a jen na chvíli :p) ale obecně prostě když někoho trefíš, tak seš jantar ty a ne to auto a už vůbec ne majitel toho auta :)
 
Back
Top