• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Dneska me naslap pitomecek v Leonu. Tahne se 70 na rovince, prijde kopec a pribyva pruh na predjeti. Rovnou tedy do leveho a zrychlim na cca 90-100…kdyz jsem ho temer predjel, tak se to panovi asi nelibilo a zacal na to slapat. Fakt by me zajimalo co se takovym blbum honi hlavou.
 
Dneska me naslap pitomecek v Leonu. Tahne se 70 na rovince, prijde kopec a pribyva pruh na predjeti. Rovnou tedy do leveho a zrychlim na cca 90-100…kdyz jsem ho temer predjel, tak se to panovi asi nelibilo a zacal na to slapat. Fakt by me zajimalo co se takovym blbum honi hlavou.
V hlavě určitě nic,.... Tam mají tihle jedinci naprosto prázdno
 
Tohle je opravdu strašidelný, co se zavádí...já furt tajně doufal, že si někdo vezme rozum ze zadního výfuku do hlavy, ale bohužel...Buďte dobrý, Johne Spartne...
Kdo ma rozum, tak mu nestoji za to se hadat s tema slunickovejma blbama. Ja to vidim u sebe… uz me unavuji vecny dohady s chytrolinama co vedi lepe jak to mame delat ac nikdy nenapsali ani radek programu.
To cloveka tak ubije, ze bud skonci a nebo otupi
 
Kdo ma rozum, tak mu nestoji za to se hadat s tema slunickovejma blbama. Ja to vidim u sebe… uz me unavuji vecny dohady s chytrolinama co vedi lepe jak to mame delat ac nikdy nenapsali ani radek programu.
To cloveka tak ubije, ze bud skonci a nebo otupi
Je tu ještě druhá silná skupina... obzvláště co se týká aut.
Pro ně je maximální rychlost doporučení, kde se jede alespoň 20% pod. Zastaví 100 metrů před křižovatkou, protože padla červená. A kdokoliv rychleji reaguje je pirát.

Těmto lidem ty změny, co EU zavádí vyhovují (stejně rychleji nepojedou) a chtějí, aby všichni se tím řídili jako oni... prostě když nejedu rychle já, tak nikdo.

Pozn. osobně nesnáším idioty co na 50 jedou 100 ve městě nebo vesnici. Tam už je problém praktický s bezpečnostní. Naopak nevidím důvod pokutovat 100 na třeba městském okruhu (v Praze je dost úseků pomalu dálnice) když max je 80.
Důležitá je pro mně bezpečnost, ne dodržování každého čísla do puntíku.
 
Souhlasím s tebou a dlouhodobě zastávám názor, že pomalá jízda nerovná se bezpečná jízda, na druhou stranu ale zase taky nadávám jak špaček, když kouřím z okna a projede pode mnou kamion 70+ nebo motorka 100+, jsou tady na každých 30m boční ulice a když vidím, jak z nich vyjíždí důchodci ve Felicii, tak se opravdu divím, že tady ještě nebyl nějakej průser...na druhou stranu, když tady občas po stejný silnici jedu za někým, kdo jede 33-35 kmh, tak bych ho zfackoval, kór když pak skoro zastaví a odbočí vpravo...samozřejmě blinkr dá, až když už odbočí...no a na těch nových radarech tady (co jsem párkrát zasponzoroval, než mi to někdo řekl) je teď běžné, že tam někdo zpomalí taky na 30-35...děje se to často
 
P
V hlavě určitě nic,.... Tam mají tihle jedinci naprosto prázdno
To se mi x-krat stalo na dalnici, predjizdim v rychlem, na tempomat. Jsem v pulce predjizdeneho vozidla a to zacne znenadani zrychlovat. Takze ho dojedu mu ukazat, ze je jednicka, tam sedi stara vrana, tupy pohled upreny dopredu, co je napravo/nalevo nevnima. Tihle tukani nemaji absolutne sajnu, co se deje kolem nich. Takze umysl v tom fakt pokazde byt nemusi...
 
:poop:??
Jj svět se v prdel obrací https://www.autozive.cz/eu-rozhodne...riant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
 
P

To se mi x-krat stalo na dalnici, predjizdim v rychlem, na tempomat. Jsem v pulce predjizdeneho vozidla a to zacne znenadani zrychlovat. Takze ho dojedu mu ukazat, ze je jednicka, tam sedi stara vrana, tupy pohled upreny dopredu, co je napravo/nalevo nevnima. Tihle tukani nemaji absolutne sajnu, co se deje kolem nich. Takze umysl v tom fakt pokazde byt nemusi...
Úmysl tam být nemusí, ale o to je to horší. ?

Souhlasím s tebou a dlouhodobě zastávám názor, že pomalá jízda nerovná se bezpečná jízda, na druhou stranu ale zase taky nadávám jak špaček, když kouřím z okna a projede pode mnou kamion 70+ nebo motorka 100+, jsou tady na každých 30m boční ulice a když vidím, jak z nich vyjíždí důchodci ve Felicii, tak se opravdu divím, že tady ještě nebyl nějakej průser...na druhou stranu, když tady občas po stejný silnici jedu za někým, kdo jede 33-35 kmh, tak bych ho zfackoval, kór když pak skoro zastaví a odbočí vpravo...samozřejmě blinkr dá, až když už odbočí...no a na těch nových radarech tady (co jsem párkrát zasponzoroval, než mi to někdo řekl) je teď běžné, že tam někdo zpomalí taky na 30-35...děje se to často
To je právě to, mnoho řidičů, jak píšeš... prostě nemá cit pro situaci.
40 na okruhu a 70 na sídlišti mezi baráky a zaparkovanými auty.
Ani jedno není dobré. ?
 
Vsimli jste si, ze cim drazsi benzinka, tim kratsi sterka na skla?

No dneska jsem byl na MOLce a ta nasada mela odhadem 20 cm, tak jsem premyslel, jestli si uz fakt nedelaji pr.del? To je tak na umytí stitu u motorky...
 
Tady ještě "rozumněji" napsáno to, co postoval pár dní zpátky @Max6 . Přeci jen Autoforum se nedá brát ve všem úplně vážně, protože se tam píše hodně tendenčně a jednostraně. https://zdopravy.cz/bezpecnejsi-aut...t-od-dnesniho-dne-omezovace-rychlosti-118720/

Prostě další věc, kterou společně se Start-Stopem, držením v jízních pruzích bude potřeba před jízdou vypnout. Jinak to bude akorát pípat. Samozřejmě uznávám, že je to další věc, která akorát prodraží už tak drahá auta, protože všechny modely budou muset mít teď kameru, která bude opravdu sledovat značky a umět je narozdíl od Mazd i vyhodnocovat.

Černou skříňku alespoň já chápu tak, že nejspíš výrobci budou mít povinnost třeba během garančního servisu stáhnout z řídící jednotky data/historii provozu vozidla a pak se samozřejmě ten balík dat bude posílat někam dál na centrály a automobilky budou muset reportovat že třeba 6ky G194 mají reálně takovou a takovou průměrnou spotřebu v provozu (možná dle zemí) a tedy takové emise. Tady jde samozřejmě o to, aby výrobci opravdu uváděli pravdivé údaje a tím pádem přiznávali vyšší emise a platili vyšší pokuty = zase vyšší ceny aut, protože někdo to zaplatit bude muset.
 
To se fakt jeste dnes najdou jedinci, kteri si mysli, ze je cela ta komedie o nejakych emisich a bezpecnosti? ?‍♂️
 
O bezpečnosti? To si nemyslím. O emisích? Ano to to je stoprocentně. To, že to ale těm emisím nějak pomůže, to si naivně myslí jen Ti, kteří to navrhují. ;)
 
Myslim, ze na blahobyt, pohodlnost (i tu mozkovou), naivitu, duveru uz vymrela nejedna civilizace. My budeme nasledovat, bohuzel.
 
Jel jsem s plně naloženým autem, který 3x rychle nejede ani prázdný (né Mazda, ta by samozřejmě dělala zoom zoom ?), natož pak plný, za mnou borec v Es Ú Vé značky Bé Em Vé co snad ve slunečních brýlích i spí. Počkat na konec zatáčky, než mě předjede, mu bylo zatěžko, tak to tam šlehnul. A jak jinak, v protisměru auto. Jelikož mi bylo líto toho chudáka naproti, který za nic nemohl, postavil jsem se na brzdu a idiot to s velkou slávou tak tak stihl. Nejspíše v něm hrklo, protože aby se vyrovnal se zážitkem, který by kohokoliv alespoň náznakem normálního vyškolil, dupnul na pedál a... a na další rovince to s parádou poslal tak na 140 a dalšího člověka předjížděl podobně.

Samozřejmě existuje určitá titěrná pravděpodobnost, že mu na sedačce rodila žena nebo zachraňoval štěňátko na hranici smrti... nebo možná ještě hůře, koťátko. Ale spíše se kloním k tomu, že jsem po nějaké době potkal zase jednoho opravdu korunovaného exota a tímto děkuji za příležitost se vyventilovat ?
 
Jel jsem s plně naloženým autem, který 3x rychle nejede ani prázdný (né Mazda, ta by samozřejmě dělala zoom zoom ?), natož pak plný, za mnou borec v Es Ú Vé značky Bé Em Vé co snad ve slunečních brýlích i spí. Počkat na konec zatáčky, než mě předjede, mu bylo zatěžko, tak to tam šlehnul. A jak jinak, v protisměru auto. Jelikož mi bylo líto toho chudáka naproti, který za nic nemohl, postavil jsem se na brzdu a idiot to s velkou slávou tak tak stihl. Nejspíše v něm hrklo, protože aby se vyrovnal se zážitkem, který by kohokoliv alespoň náznakem normálního vyškolil, dupnul na pedál a... a na další rovince to s parádou poslal tak na 140 a dalšího člověka předjížděl podobně.

Samozřejmě existuje určitá titěrná pravděpodobnost, že mu na sedačce rodila žena nebo zachraňoval štěňátko na hranici smrti... nebo možná ještě hůře, koťátko. Ale spíše se kloním k tomu, že jsem po nějaké době potkal zase jednoho opravdu korunovaného exota a tímto děkuji za příležitost se vyventilovat ?
Buď v klidu,karma funguje spolehlivě a dřív nebo později to pošle do škarpy.Doufejme, že v ní skončí sám.?
 
Mě pobavil cápek na nájezdu s Oktávkou, vedle mě v rychlém pruhu další Oktávka, co mě předjížděla rychostí o 0.01 km/h vyšší. Tak vypnu tempomat, čekám že Oktávka v připojováku pojede. Idiot dupne na konci na brzdu a zastaví. Po několika kilometrech mě dojede a začně na mě něco gestikulovat. To se mám jako posrat, protože lidi neumí podřadit a vohulit to? Já nebudu zpomalovat na 80 aby se milostpán mohl zařadit. ?
 
Podívej ty pripojovaky jsou docela fenomén. Mne se blb musel z pripojovaku vcera nasrat do pruhu, ac na konec pripojovaku mel jeste dobrych 300 m. V levem pruhu mi samozrejme jelo auto, tak aby mi vsechno pri brzdeni neletalo po aute, tak jsem blba predjel tim stejnym pripojovakem a zase se zaradil pred nej. Pri tom jsem mu dal troubenim najevo, ze je jednicka. Tak troubil taky, zadna sebereflexe...
 
Mě by zajímalo, jestli se stejně chovají, když jim někdo nedá na parkovišti neexistují přednost z leva. Zůstat viset v připojováku je nanic, ale nemůžu brát za samozřejmost a ještě si vynucovat, aby mě z něj někdo pustil. Většinou ale stačí, když do něj lidi nenajíždějí s dopředu zařazenou 6.
 
Pripojovaky lidi nechapou…a zpetne mi doslo, ze treba v autoskole jsem ani jednou nebyl na dalnici, tak si rikam, zda jim to vubec nekdo rekl, ze je dobry napad je vyuzit cele a ne se na dalnici srat v 60kmh. Prece jen se spolehat, ze to nekomu dojde samo a nebo se dovtipi moc nefunguje.
Stejne jako automaticke uhybani do leveho…radoby solidarnost, ktera je jednak prestupek a jednak to tam kolikrat poslou i kdyz za nima jede rychlejsi auto.
 
Vsak rikam, fenomen. Spousta lidi taky ani netusi, ze ten kamion supici v pomalem pruhu tim pripojovakem fakt muzou predjet a zaradit se pred nej, nez tam zmatkovat...
 
Back
Top