• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 3 (BM) - obecně

No já se právě domníval že čočka kamery se nedotyka čelního skla takže pokud půjde sejmout ten kryt tak se nějakým hadrikem lze před čočku dostat a očistit to čelní sklo nebo ne?
Mám tam takové zaschle cakance a hrozně mě to irituje..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Kryt kamery/senzorů se jen rozpůlí do stran rukou.
Kamera sama o sobě je nalepená.
Tušíš, jestli po sejmuti krytu lze očistit přední sklo? Co se koukám v autě tak mám dojem že ta prilepena kamera má právě tu část skla pod přilepeným krytem a tudíž to nelze ani očistit.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Musel by jsi odendat kryt a pak tu kameru odlepit. Potom jí znovu nalepit. Problém to není, dělá se to běžně při výměně skla.
 
Díky za info. Odlepovat to nechci. Alespoň ne kvůli pouhemu očištění skla. No škoda.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Řešil jsem totéž nedávno a nejsnazší bylo sehnat kryt nový. Respektive já sehnal úplně nový za 4 kila

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Stejně je to tam k prdu. Jsi-li estét, vyškubej to rouno a dej tak zpět jen dekl. Nejsi-li estét (proč taky, když je to schované pod zavřenou kapotou, že?!), tak to výhoď úplně.
 
Jj, pokud bych nový kryt za pár stovek nesehnal, provedl bych to úplně stejně jak popisují @M3grey nebo @king dave, strhl z krytu izolaci a jezdil bez ní. Stejně si myslím, že zrovna tato izolace má jen zanedbatelný efekt co se týká potlačení hlukového vjemu motoru.
 
Už mi zase padají 5. dveře na hlavu. Máte někdo doporučení, čím ty originální písty nahradit? Kamoka za 191 Kč, Kilen za 355 Kč, Maxgear za 231 Kč, Monroe za 366 Kč?
 
Minule ma inšpiroval kolega, ktorý si nechal (pred nejakým časom) ošetriť podvozok auta (Fabia 2 vo veku 10+ rokov). S prácou je veľmi spokojný, tak to tiež zvažujem. Nie je to úplne lacné, ale vzhľadom k cene nových áut, vyhliadkam do budúcnosti a mojej vysokej spokojnosti s Mazdou sa to vyplatí...

Mimochodom na ich stránke som našiel pozitívny článok:
Konkrétne:
"Když se ale u některých modelů problém objevil v opravdu velkém měřítku, automobilky na to zareagovaly, aby si zlepšily reputaci. Před deseti, patnácti lety rychle a viditelně rezavěly Mazdy. Výrobce se z kritiky poučil a dnes si všímáme, že má podvozek i dutiny velmi dobře ošetřené," říká majitel autoklempířství." 😀👍

Celkom poteší a zrejme si to niekde odložím, aby som to mohol uvádzať ako argumentáciu pre jednotlivcov, pre ktorých je Mazda "kus hrdzavého šrotu" už keď je nová :scream:
 
Úplně jednodušše. Ten, kdo ti bude tvrdit že Mazdy reznou stále je blbec co jejich vývoj nesleduje. Od 2014 mají podvozky velmi odolné a celkem ošetřené. Já třeba nemám téměř nic na podvozku chyceneho zatímco jiné značky po pár letech zcela běžně. Něco jiného je mazda z Anglie apod. Tam ty auta trpí a podvozky jsou jak liška u čehokoli.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Úplně jednodušše. Ten, kdo ti bude tvrdit že Mazdy reznou stále je blbec co jejich vývoj nesleduje. Od 2014 mají podvozky velmi odolné a celkem ošetřené. Já třeba nemám téměř nic na podvozku chyceneho zatímco jiné značky po pár letech zcela běžně. Něco jiného je mazda z Anglie apod. Tam ty auta trpí a podvozky jsou jak liška u čehokoli.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Povedz mi nieco o tom ze Mazda nehrdzavie :D Mam uz druhu, prva bola GH 2012. Teraz mam stvrtym rokom trojku 2017. Auto ma teda 7 rokov plus minus. Mam opravovanu hrdzu pod spz, chytene kufrove dvere Z VNUTRA, predna kapota Z VNUTRA na dorazoch takisto hrdza. Podvozok je vsak OK :) A tak rozmyslam, ci sa toho zbavit, alebo zacat zhanat novu kapotu a kufrove dvere v soul red farbe.
 
Odpovídáš si sám. Řeč byla o podvozku a ten uvadis máš dobrý. Co se týče kasle tak nevím co s těmi auty děláte ale já mám M3 2018 jako novou. Dost záleží jestli ta rez ti kvete pod lakem nebo ti reznou pozkozenia místa od kamínků. Vzadu když otevřeš víko kufru tak je tam odtokovy kanál. Kruhový otvor na spodní hraně patych dveří. Údajně rezne kdekomu. Já ten otvor mám jako nový tak nevím...

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Tak se nekdy podivejte na takoveho trojkoveho Superba - jeden jak druhy rozstrilena a rezava kapota, rozstrilena a rezava hrana strechy nad celnim sklem (to je napric koncernem, protoze ty idioti se to dodneska nenaucili nejak ochranit). Kolegove dostali noveho Transportera a do dvou let rezavy ten schudek za dverma ridice/spolujezdce. Rezave podvozky. Oproti tomu je Mazda skutecne nereznouci vuz.
 
Povedz mi nieco o tom ze Mazda nehrdzavie :D Mam uz druhu, prva bola GH 2012. Teraz mam stvrtym rokom trojku 2017. Auto ma teda 7 rokov plus minus. Mam opravovanu hrdzu pod spz, chytene kufrove dvere Z VNUTRA, predna kapota Z VNUTRA na dorazoch takisto hrdza. Podvozok je vsak OK :) A tak rozmyslam, ci sa toho zbavit, alebo zacat zhanat novu kapotu a kufrove dvere v soul red farbe.
Můžeš udělat fotky těch rezavych míst? Celkem by mě to zajímalo..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Nestrkej sem tu tvoji lestenku co nemá ve světě konkurenci

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top