• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Neoriginální rádio, reproduktory a zesilovač

Ahoj, vie mi niekto poradiť, odkiaľ je napájané rádio? Nechce sa mi rozobrať celú palubovku. Preto sa pýtam, kúpil som si Android rádio do mojej mazdy 5 2008 a stáva sa mi, že keď si uložím rádio stanice tak sa mi po čase vymažú. Mám také podozrenie že niekedy keď auto dlho stojí tak nie je napájané rádio z batérie. Či to nemôže byť tým? Ďakujem za každú radu
 
Není to nahodou junsun? Ten měl tyto problémy
 
Není to nahodou junsun? Ten měl tyto problémy
Nie, je to výrobca Tomdo a rádio TomiMax. Slovenský výrobca. Rádio je 8 core Qled. Skúsil som dnes aktualizáciu systému a všetkých aplikácií. Uvidím. Keď nepomôže budem musieť ísť po žile napájania rádia.
 
Možná máš prohozeno stálý a spínaný +, ale to tyhle činy moc nemívají. Po vstupu do auta to startuje i s bootováním nebo se radio rozjede hned v základní obrazovce?
 
To som skúšal a pozeral a je to v poriadku. GnD čierny. B12v žltý a červený indikácia zapnutia klucika. Robí to tak, že ak idem do auta po pol hodinke, alebo hodinke tak sa rádio hneď zapne. Ale ak tam idem na druhý deň, tak sa bootuje. Teraz som natiahol bypass 12v priamo z batérie aby som zistil, či je chyba rádia, alebo v elektrike auta. Preto som sa pýtal, či to je napriamo z baterky, alebo to je napojené cez niake relé alebo tak.

A dva krát sa mi stalo, že som po naštartovaní nevedel zapnúť rádio. Musel som zastaviť a znova naštartovať. Čiže to napájané je asi cez relé.
 
Ahaa, ty radia mají v továrním nastavení možnost změnit ten standby mod, většinou 1,3 nebo 7 dní zkus na to kouknout, kod většinou 8888 nebo 123456
Některý to mají i ve volně přístupným nastavení
 
Tak nad tým premýšľam, ten stand by mód je jedno na ako dlho je nastavený, pamäť staníc by sa nemala vymazať. Tá by tam mala byť aj keď je rádio vypnuté.
 
Jako jo ale jak jsem řekl třeba radia Junsun a jehich klony to tak měly /mají kvůli chybě musí se tam dát flash, restart nastavit, restart a vytáhnout flash
 
Napísal som firme čo to predáva, či to nie je klon Junsun. Tak som zvedavý čo odpovedia a som zvedavý, či to budú vedieť vyriešiť. Pôvodné rádio som mal to najlepšie čo sa predávalo, dotykové aj s navigáciou. Len za tie roky bol ten displej mliečny taký biely a keď naň za svietilo slnko tak som v ňom nič nevidel. Ale zase keď to porovnám, tak to staré bolo ako stará 486tka počítač a toto ako i7 - 8core. Len ma hnevá každý deň si nastavovať rádiové stanice. Bol som v tom že je chyba v elektronike auta, ale zrejme bude chyba v rádiu že neudrží pamäť.
 
Když bys to vyreklamoval, mam na prodej jedno do GH co paměť drží :D
 
Back
Top